Шиншили – найцікавіші пухнасті створення, володіють широким набором реакцій і звукових сигналів, які відчувають себе королями і королевами цьому житті.
Шиншила довгу розлуку не переживе, що призведе до розриву її бідного сердечка
Багато запитують: шиншили розумні? Питання цікаве. Але як оцінювати розум? Говорячи про дресирування, шиншили майже не розуміють, не запам’ятовують команди на відміну від щура. Якщо шиншила живе в клітці одна, тварина буде нудьгувати по людині, довгу розлуку не здатна пережити, що призведе до розриву серця. Більше цікавого про наших домашніх тварин дивіться тут sfp.org.ua.
Якщо шиншила живе в парі, все інакше, звір не буде вам страждати. Дурним це тварина теж не назвеш. Зграя шиншил має певну ієрархію, матріархальний устрій – досвідчені самки є ватажками.
Самець лається з самкою хрюканьем, а самка – скреготом
Мова, передача звуків одна з-за найбагатших у гризунів:
- Коли спілкуються з полум’ям, м’яко бурчать.
- Закликають уривчастими звуками, коли намагаються знайти іншого звіра.
- До спаровування закликають ніжним писком.
- Дитинча видає досить високі вимогливі звуки, коли хоче їсти.
- Якщо шиншилу ображають в племені, вона буде видавати жалібний звук.
- Протест виражається в роздратованому сигналі.
- Коли шиншила починає видавати каркающий сигнал, значить вона обороняється.
- Скрегіт голоси з’являється при люті.
- Самець лається з самкою хрюканьем, а самка – скреготом.
- Крякають при виявленні небезпеки.
- Різкий крик видають, коли боляче, в екстреній ситуації.
Купувати шиншилу слід у заводчика
Кожна шиншила має особливий характер, вони абсолютно різні – від миленьких звірків до параноїків. Купувати шиншилу слід у заводчика, замість ферм. На фермах з-за жахливого поводження шиншили стають “”поганими””. Заводчик жорсткого поводження не допускає, вони ростуть в любові й ласці, тому прийшовши до заводчику, побачите ласкаве, добре тварина.
Шиншили досить примхливий по натурі, щоб вона вас любила з нею потрібно завжди розмовляти м’яко й акуратно. У сімействі шиншила буде більше спілкуватися зі зграєю, ніж з людиною.
Забороняється тварина чіпати за хвіст, хапати без його дозволу, як це роблять на фермах. Різко хапаючи тварина, легко зламати звірку психіку. Шиншила має дозволити взяти на руки – понюхати руки, звикнути.
Не можна чіпати шиншилу після переїзду протягом двох-трьох днів, у цей час вона освоюється в новому будиночку. Дозволяється акуратно давати ласощі.
Коли шиншила починає довіряти, вона сама покаже знаки інтересу. За звіром краще спостерігати, намагатися зайвий раз не тискати. Тим більше жива істота не може бути іграшкою для дитини. Підготуйтеся спокійно реагувати на нічні стрибки по клітині і переміщення “”меблів”” всередині житла шиншили. Якщо думаєте, кого завести – хлопчика або дівчинку, попередимо: хлопчики більш ручні, ніжні істоти, дівчинки найчастіше примхливі і можуть бути агресивно налаштовані.